Uudistunut Buster L-mallisto


Uusi Buster L – neljä versiota, loputtomasti käyttötapoja
Pohjoismaiden suosituimpiin alumiiniveneisiin lukeutuva Buster L -mallisto uudistuu. Uusi, jo neljännen sukupolven Buster L tarjoaa neljä erilaista venemallia eri tarpeisiin – valitsitpa veneen mökkeilyyn, kalastukseen tai monipuoliseen vapaa-ajan veneilyyn.
Uudistuksessa Buster L -veneiden toimivuutta ja käyttömukavuutta on viety jälleen eteenpäin. Uudistetut pulpetit, entistä väljemmät sisätilat ja Buster Q -älynäytölle suunniteltu paikka tuovat veneilyyn lisää käytännöllisyyttä ja mukavuutta.
Uudistunut Buster L -mallisto on nyt esittelyssä ja tulossa myyntiin kaudelle 2027 – ensimmäiset veneet toimitetaan jo syksyllä 2026. Tutustu veneisiin, kysy lisää myyjiltämme ja pyydä tarjous!


Mitä on uudistunut?
Buster L -mallistoon kuuluu neljä venettä. Buster L1:ssä on yksi sivulle sijoitettu pulpetti, Buster Lcc:ssä keskipulpetti. Buster L2 on tuplapulpettiversio ja Buster Lx kuljettajan ja kartturin erillisistuimilla varustettu versio, jossa tuulilasin suojassa tilaa viidelle hengelle.
- Täysin uudistettu runko – enemmän tilavuutta ja kansitilaa sekä entistä vakaampi ajaa.
- Uudistetut pulpetit – ergonomisempi suunnittelu lisää käyttömukavuutta.
- Buster Q -älynäytölle oma paikkansa – 10" näyttö sijoittuu pulpetin oikeaan reunaan.
- Entistä väljemmät sisätilat – uudistettu muotoilu tuo veneeseen lisää tilan tuntua.
- Sadevesityhjenevä rakenne – veneen voi jättää huoletta laituriin.
- Monipuoliset varustelumahdollisuudet – lisävarusteilla veneen voi mukauttaa omaan käyttöön.


Buster L1 – käytännöllinen monikäyttövene
Buster L1 sopii veneilijälle, joka arvostaa käytännöllisyyttä, kestävyyttä ja runsasta kansitilaa. Avoin kansirakenne tekee tavaroiden kuljettamisesta ja lastaamisesta helppoa.
Uudistettu runko tarjoaa vakaan ja ennustettavan ajettavuuden, ja uudistettu ohjauspulpetti lisää käyttömukavuutta.
L1 on luotettava valinta niin mökille, kalastukseen kuin monipuoliseen hyöty- ja vapaa-ajan veneilyyn.


Buster Lcc – tilaa ja liikkumavapautta
Buster Lcc on erinomainen valinta veneilijälle, joka arvostaa avaraa kansitilaa ja helppoa liikkumista – erityisesti kalastukseen. Keskelle sijoitettu ohjauspulpetti jättää kulkuväylät molemmille puolille, joten veneessä on helppo liikkua ja käsitellä kalastusvälineitä.
Avoin kansirakenne tarjoaa runsaasti tilaa, ja uudistettu pulpetti lisää käyttömukavuutta. Buster Lcc yhdistää käytännöllisyyden, vakaan ajettavuuden ja monipuolisuuden.


Buster L2 – suojaa ja tilaa matkantekoon
Buster L2 on monipuolinen valinta veneilijälle, joka arvostaa käytännöllisyyttä ja matkustusmukavuutta. Kahden pulpetin ja suljettavan tuulilasin ansiosta matkustaminen on suojaisaa ja mukavaa myös tuulisemmalla säällä.
Entistä väljemmät sisätilat ja uudistettu ohjauspulpetti lisäävät tilan tuntua ja käyttömukavuutta. Avoin kansirakenne tarjoaa runsaasti tilaa tavaroille, ja tilavat uimatasot helpottavat veneeseen nousua ja vesillä viihtymistä. Buster L2 sopii niin mökkireissuille kuin päiväretkillekin.


Buster Lx – tilaa yhteisiin veneilyretkiin
Buster Lx on suunniteltu perheille ja ystäväporukoille, jotka arvostavat mukavaa ja suojaisaa matkantekoa. Suojaavan tuulilasin takana matkustaa mukavasti jopa viisi henkilöä, joten Lx sopii myös pidemmille retkille.
Uudistettu ohjauspulpetti ja vakiona oleva 10" Buster Q -älynäyttö lisäävät käyttömukavuutta. Avoin keula tarjoaa tilaa oleskeluun, ja tilavat uimatasot helpottavat veneeseen nousua ja vesillä viihtymistä. Buster Lx yhdistää monipuolisuuden, mukavuuden ja suorituskyvyn koko perheen veneilyyn.
Kiinnostuitko Buster L -mallistosta?
Kysy lisää ja pyydä tarjous ottamalla yhteyttä venemyyntiimme. Voit ottaa yhteyttä suoraan myyjäämme, täyttää alla olevan lomakkeen tai jättää tarjouspyynnön chatbotin kautta. Olemme yhteydessä sinuun mahdollisimman pian.
Venemyynti
Tomi Siiropää
p. 0500 843 212
tomi.siiropaa@koskimies.fi
Matti Rinne
p. 0400 213 332
matti.rinne@koskimies.fi
UutuusBuster L1 + Yamaha F50Tarjoushinta 24 200,00 € Normaalihinta 26 400,00 €Pyydä tuotteesta tarjous alla olevan lomakkeen kautta
UutuusBuster Lcc + Yamaha F50Tarjoushinta 24 200,00 € Normaalihinta 26 400,00 €Pyydä tuotteesta tarjous alla olevan lomakkeen kautta
UutuusBuster L2 + Yamaha F50Tarjoushinta 24 900,00 € Normaalihinta 27 100,00 €Pyydä tuotteesta tarjous alla olevan lomakkeen kautta
UutuusBuster Lx + Yamaha F60Tarjoushinta 31 900,00 € Normaalihinta 34 900,00 €Pyydä tuotteesta tarjous alla olevan lomakkeen kautta




